| Collection: | Alejo |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Black, Blue, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.79" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |
| Collection: | Alejo |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Charcoal, Black, Blue, Tan |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 85% Polypropylene, 15% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.79" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.87" |