| Collection: | Alena |
|---|---|
| Colors: | Dusty Coral, Dark Brown, Dark Orange, Pale Pink, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool, 20% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.18" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Collection: | Alena |
|---|---|
| Colors: | Dusty Coral, Dark Brown, Dark Orange, Pale Pink, Medium Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool, 20% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.18" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |