| Collection: | Aliang |
|---|---|
| Colors: | Beige, Sage, Pale Blue, Light Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 1" |
| Collection: | Aliang |
|---|---|
| Colors: | Beige, Sage, Pale Blue, Light Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 1" |