| Collection: | Amiel |
|---|---|
| Colors: | Black, Light Slate |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 40% Wool, 40% Viscose, 20% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 3" |
| Collection: | Amiel |
|---|---|
| Colors: | Black, Light Slate |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 40% Wool, 40% Viscose, 20% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 3" |