| Collection: | Atius |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Denim, Gray, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Collection: | Atius |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Denim, Gray, Medium Gray, Dark Brown |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |