| Collection: | Balaclava |
|---|---|
| Colors: | Black, Gray, Light Sage, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% NZ Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Collection: | Balaclava |
|---|---|
| Colors: | Black, Gray, Light Sage, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% NZ Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |