| Collection: | Beykoz |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Brown, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Collection: | Beykoz |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Brown, Medium Gray, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.19" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |