| Collection: | Trai |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Navy, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Chenille-Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 0.8" |
| Collection: | Trai |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Navy, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Chenille-Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.12" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 0.8" |