| Collection: | Boroondara |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Brown, Dusty Pink, Tan, Rust, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.17" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.45" |
| Collection: | Boroondara |
|---|---|
| Colors: | Cream, Dark Brown, Dusty Pink, Tan, Rust, Navy |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.17" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.45" |