| Collection: | Prewitt |
|---|---|
| Colors: | Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.06" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.22" |
| Collection: | Prewitt |
|---|---|
| Colors: | Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.06" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.22" |