| Collection: | Broxbourne |
|---|---|
| Colors: | Navy, Denim, Taupe, Dark Red, Pink, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polyester, 30% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Most Affordable) |










