| Collection: | Casselton |
|---|---|
| Colors: | Black, Tan, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.37" |
| Collection: | Casselton |
|---|---|
| Colors: | Black, Tan, Medium Brown, Olive |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.21" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | China |
| Thickness: | 0.37" |