| Collection: | Ceres |
|---|---|
| Colors: | Medium Green, Sage, Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Jute, 40% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |
| Collection: | Ceres |
|---|---|
| Colors: | Medium Green, Sage, Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Jute, 40% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |