| Collection: | Charlemagne |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Collection: | Charlemagne |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Cream, Light Gray, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Recycled PET Yarn |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 2.5" |