| Collection: | Duryea |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Light Sage, Dark Red, Medium Gray, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Collection: | Duryea |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Light Sage, Dark Red, Medium Gray, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.2" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |