| Collection: | Eddie |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray, Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional Vintage |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Collection: | Eddie |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray, Cream |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Traditional Vintage |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |