| Collection: | Edwardsport |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige, Ice Blue, Tan, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Collection: | Edwardsport |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige, Ice Blue, Tan, Blue |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |