| Collection: | Evercreech |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Cream, Medium Brown, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 55% Viscose, 45% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Collection: | Evercreech |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Cream, Medium Brown, Beige |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 55% Viscose, 45% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |