| Collection: | Gakona |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Blue, Teal, Navy, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 2" |
| Collection: | Gakona |
|---|---|
| Colors: | Cream, Light Blue, Teal, Navy, Dark Red |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 2" |