| Collection: | Gambalidio |
|---|---|
| Colors: | Navy, Blue, Off - White |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.29" |
| Fringe Length: | 2.5" |
| Collection: | Gambalidio |
|---|---|
| Colors: | Navy, Blue, Off - White |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Wool |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.29" |
| Fringe Length: | 2.5" |