| Collection: | Hacksneck |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% NZ Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Collection: | Hacksneck |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% NZ Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.08" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |