| Collection: | Hinkle |
|---|---|
| Colors: | Teal, Light Brown, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.45" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 2" |
| Collection: | Hinkle |
|---|---|
| Colors: | Teal, Light Brown, Navy, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.45" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 2" |