| Collection: | Hoole |
|---|---|
| Colors: | Denim, Tan, Navy, Teal, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |
| Collection: | Hoole |
|---|---|
| Colors: | Denim, Tan, Navy, Teal, Off - White |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Wool, 30% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.15" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.19" |