| Collection: | Hovland |
|---|---|
| Colors: | Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 4" |
| Collection: | Hovland |
|---|---|
| Colors: | Tan |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 100% Jute |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
| Fringe Length: | 4" |