| Collection: | Husum |
|---|---|
| Colors: | Cream, Mustard, Black, Light Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 1.5" |
| Collection: | Husum |
|---|---|
| Colors: | Cream, Mustard, Black, Light Gray, Medium Brown |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.35" |
| Fringe Length: | 1.5" |