| Collection: | Istanbul |
|---|---|
| Colors: | Off White, Mustard, Navy, Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
| Collection: | Istanbul |
|---|---|
| Colors: | Off White, Mustard, Navy, Pink |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Persian |
| Backing: | Polyester |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |