| Collection: | Junction |
|---|---|
| Colors: | White, Dark Brown, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 30% Viscose, 10% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.11" |
| Fringe Length: | 3" |
| Collection: | Junction |
|---|---|
| Colors: | White, Dark Brown, Dark Red, Beige |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 30% Viscose, 10% Cotton |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.11" |
| Fringe Length: | 3" |