| Collection: | Kechi |
|---|---|
| Colors: | Black |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.38" |
| Collection: | Kechi |
|---|---|
| Colors: | Black |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 60% Wool, 40% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.25" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.38" |