| Collection: | Kelty |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Sky Blue, Olive, Beige, Medium Gray, Tan |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |
| Collection: | Kelty |
|---|---|
| Colors: | Burnt Orange, Sky Blue, Olive, Beige, Medium Gray, Tan |
| Construction: | Hand Hooked |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |