| Collection: | Klickitat |
|---|---|
| Colors: | Peach, White |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 80% Tencel, 20% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Collection: | Klickitat |
|---|---|
| Colors: | Peach, White |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 80% Tencel, 20% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |