| Collection: | Leon |
|---|---|
| Colors: | White, Black |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 5" |
| Collection: | Leon |
|---|---|
| Colors: | White, Black |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Wool, 40% Cotton |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Transitional,Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.4" |
| Fringe Length: | 5" |