| Collection: | Longstanton |
|---|---|
| Colors: | Cream, Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.75" |
| Fringe Length: | 3" |
| Collection: | Longstanton |
|---|---|
| Colors: | Cream, Black, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Plush Pile |
| Pile Height: | 1.5" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 1.75" |
| Fringe Length: | 3" |