| Collection: | Macy |
|---|---|
| Colors: | Denim, White, Black, Light Green, Rust, Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled Silk |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |
| Collection: | Macy |
|---|---|
| Colors: | Denim, White, Black, Light Green, Rust, Green |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Recycled Silk |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.11" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.15" |