| Collection: | Mahaffey |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Dark Brown, Cream, Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 4" |
| Collection: | Mahaffey |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Dark Brown, Cream, Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.18" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 4" |