| Collection: | Maungatapere |
|---|---|
| Colors: | Cream, Gray, Medium Gray, Taupe, Teal, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Collection: | Maungatapere |
|---|---|
| Colors: | Cream, Gray, Medium Gray, Taupe, Teal, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 60% Polypropylene, 40% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |