| Collection: | Metzger |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Gray, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.9" |
| Fringe Length: | 3.15" |
| Collection: | Metzger |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Gray, Light Slate, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.9" |
| Fringe Length: | 3.15" |