| Collection: | Moise |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.78" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.78" |
| Fringe Length: | 0.67" |
| Collection: | Moise |
|---|---|
| Colors: | Cream, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.78" |
| Styles: | Modern Geometric |
| Backing: | Jute |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.78" |
| Fringe Length: | 0.67" |