| Collection: | Momeyer |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Medium Gray, Black |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Collection: | Momeyer |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Charcoal, Medium Gray, Black |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Fringe Length: | 0.5" |