| Collection: | Moncure |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Black, Light Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Viscose, 20% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Collection: | Moncure |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Black, Light Gray, Light Sage, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 80% Viscose, 20% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |