| Collection: | Mozon |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Viscose, 30% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.65" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.9" |
| Collection: | Mozon |
|---|---|
| Colors: | Gray, Light Gray, Medium Gray |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 70% Viscose, 30% Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.65" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.9" |