| Collection: | Newhope |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, White, Tan, Gray, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Nepal |
| Thickness: | 0.63" |
| Collection: | Newhope |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, White, Tan, Gray, Light Brown |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Nepal |
| Thickness: | 0.63" |