| Collection: | Ninepoints |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red, Navy, Olive, Pink, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.06" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |
| Collection: | Ninepoints |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Dark Red, Navy, Olive, Pink, Sage |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.06" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.2" |
| Fringe Length: | 1" |