| Collection: | Okemos |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Teal, Charcoal, Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% Viscose, 10% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Collection: | Okemos |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Teal, Charcoal, Gray, Navy, Beige |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 90% Viscose, 10% NZ Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.3" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |