| Collection: | Pima |
|---|---|
| Colors: | Teal, Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Recycled PET Yarn |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.06" |
| Fringe Length: | 5" |
| Collection: | Pima |
|---|---|
| Colors: | Teal, Blue |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 60% Jute, 40% Recycled PET Yarn |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.06" |
| Fringe Length: | 5" |