| Collection: | Proctor |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 70% Wool, 30% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |
| Collection: | Proctor |
|---|---|
| Colors: | Dark Brown, Beige, Gray |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 70% Wool, 30% Nylon |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.51" |