| Collection: | Riccall |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Light Slate |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 75% Viscose, 25% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |
| Collection: | Riccall |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Light Slate |
| Construction: | Hand Loomed |
| Material: | 75% Viscose, 25% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.43" |