| Collection: | Saratoga |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Camel, Light Brown, Sage, Dark Red, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Collection: | Saratoga |
|---|---|
| Colors: | Taupe, Camel, Light Brown, Sage, Dark Red, Rust |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.16" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.24" |
| Fringe Length: | 0.5" |