| Collection: | Sharpes |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Orange, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |
| Collection: | Sharpes |
|---|---|
| Colors: | Mustard, Orange, Dark Red |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 80% Wool, 20% Viscose |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.4" |
| Styles: | Contemporary |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.5" |