| Collection: | Siguinon |
|---|---|
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |
| Collection: | Siguinon |
|---|---|
| Colors: | Black, Cream |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Wool, 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.62" |
| Fringe Length: | 4" |