| Collection: | Steinhatchee |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Gray, Dark Red, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |
| Collection: | Steinhatchee |
|---|---|
| Colors: | Charcoal, Black, Gray, Dark Red, Peach |
| Construction: | Hand Knotted |
| Material: | 100% NZ Wool |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.63" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.63" |